Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti, tesisat borularına test pompası yardımı ile basınç uygulanarak yapılan işlemdir. Boru ek parçalarında veya bağlantı malzemelerinde meydana gelen su sızıntılarına su kaçağı denir.

Eski tip su kaçağı bulma yöntemleri su akıtan bölgeyi alt dairenin tavanından belirleyerek veya tesisat borularının nereden geçtiğini tahmin ederek yapılırdı. Yeni kameralı su kaçağı bulma yöntemlerinde ise dairede su borusunun patlak olduğu yer noktasal olarak bulunabilmektedir.

Su kaçağını bulmak için temel esas; su borusunun içerisine basınç verip patlak olan bölgeden sızıntı esnasında ses çıkarmaktır. Çıkan ses, akustik cihazla dinlenerek yeri belirlenir. Pis su kaçağını bulmak için gider borularının içerisini görüntüleyen kameralar kullanılır. Görüntülü tesisat teknolojisi sadece gider borularında meydana gelen kırık veya çatlak olan bölgeleri belirlemede uygunluk gösterir.

Duvar içerisinde hiç bir şekilde fayans ve duvar kırmadan, dökmeden etrafa zarar vermeden kaçak tespitini ve onarımını gerçekleştirebiliyoruz. Su kaçaklarını, su sızıntılarını, pis su ve atık su tesisatları, kalorifer ve kombi sistemlerindeki sızıntı, kaçak ve su eksiltmelerinde profesyonel kadromuz teknoloji ekipmanlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Görüntülü ve sesli yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgaları ile bulunmaktadır. Modern yöntemlerle yapılan su kaçağı tespiti daha kolay ve kısa sürede yapılmaktadır.

Su kaçağı tespitinde uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımızla su kaçağı bulma işlemini yerinde tespit eder minimum hasar ile su kaçağınızı önleriz. Garantili işlem ile su kaçaklarınızın onarımını yapmakta olup müşteri memnuniyetine önem göstermekteyiz.

Sizler de su kaçaklarınız için bizlerle iletişime geçin, su kaçağı sorununuzu ortadan kaldıralım.